ENG

TEAM

KFR TEAM F3

Historie týmu:

Závodní stáj KFR Team F3 začala být provozována závěrem roku 1999 současně se založením společnosti KFR s.r.o., jejíž hlavní náplní je provoz závodní stáje. Zakladatelem a jediným majitelem nové společnosti se stal Jaroslav Kostelecký junior, jenž v týmu zaujal pozici manažera i jezdce zároveň.

Pro první sezónu, kdy společnost KFR s.r.o. měla na programu starty v mistrovství FIA střední Evropy formule 3 a mezinárodním českém mistrovství, byl pro tým zamluven monopost pocházející z prestižního německého šampionátu. Koupě vybraného závodního speciálu se však zkomplikovala a tak společnost KFR s.r.o. musela formuli zaopatřit jinde. Nedlouho před začátkem sezóny se stáji KFR Team F3 podařilo zajistit monopost Dallara 399-Opel pocházející z předního italského týmu Prema racing, kde s vozem startoval Ital Cavicchi. Přestože se jednalo o rok starý vůz a tým musel auto připravovat na první závody na poslední chvíli, Jaroslava Kostelecký s ním dokázal uspět hned při prvních startech a vavříny pak ozdobil celou premiérou sezónu týmu.

Před koncem úvodní sezóny společnost KFR s.r.o. jednala o rozšíření aktivit závodního týmu a v té souvislosti testovala s několika vybranými jezdci, z nichž nejperspektivnìjší byl Slovák Miroslav Horčák. Nakonec ale Jaroslav Kostelecký zůstal v týmu osamocen.

Bez podpory druhého stájového jezdce se Kosteleckému v roce 2001 podařilo triumfovat v mistrovství FIA střední Evropy formule 3 a ve stejné kategorii vyhrál také rakouský šampionát. V opakovaných úvahách na rozšíření týmu o druhého pilota se koncem sezóny podrobil testùm nadějný český jezdec Tomáš Kostka.

V opakovaných úvahách na rozšíření týmu o druhého pilota se koncem sezóny podrobil testům mladý nadějný český závodník Tomáš Kostka, který byl také začátkem roku 2002 nominován na pozici zkušebního jezdce. Do sezóny ovšem v pozici jediného týmového pilota vyjel Jaroslav Kostelecký, jemuž se podařilo obhájit titul mistra v rakouském šampionátu a získat stříbro ve středoevropském mistrovství.

Nedlouho po zahájení sezóny začal služeb stáje KFR Team F3 využívat také Ital Alessandro Vitacolonna a ve svém prestižním národním šampionátu si dojel pro čtvrté místo. Na konci sezóny po další sérii testů s týmovým vozem premiérově startoval rovněž Tomáš Kostka, který se účastnil závěrečného podniku rakouského mistrovství.

Od té doby se v kokpitech týmových formulí vystřídalo několik dalších jezdců a v současnosti v jeho barvách jezdí slovensko - kolumbijský pilot Leonardo Valois
ATS Formel 3 Ats Seg Eibach Mahle Airnergy Mekka Food ZF Spiess AVL MotorSport Yokohama

(c) 2007 KFR Team F3 - All right reserved | Made by PP